HoroskopyČínský horoskopZnamení čínského horoskopu

Znamení čínského horoskopu (čínský zvěrokruh)

Kohout - Znamení čínského horoskopu (čínský zvěrokruh)

Znamení Kohouta

I když znamení Kohouta patří k těm nápadným a někdy až výstředním, hlavní silou Kohoutů je schopnost vytrvalé práce. Ne pro lidstvo jako celek, ale pro sebe a své nejbližší. Ty Kohout považuje za svůj majetek a podle toho se k nim také chová. Podle principu Jin a Jang je Kohout panovačný, domýšlivý, pevně přesvědčený o pravdivosti vlastních názorů. Má sklon za každou cenu kontrolovat situaci a mít přehled o dění okolo. Na druhou stranu dokáže své bližní chránit a když je potřeba, pustí se do boje i proti přesile.

Kohout je pracovitý, protože ví, že bez práce nejsou ani koláče, ani bohatství. A s tímto svým životním údělem je smířen. I kdyby měl najít příslovečnou jehlu v kupce sena, nebude nad tím příliš přemýšlet a rovnou se pustí do hromádky a začne hledat. Kohout dovede shromáždit majetek, stejně tak ale umí rozházet vše, co získal.

Mít Kohouta za partnera není snadné. Jeho panovačnost a místy až nevyzpytatelnost přináší do rodinného hnízda znatelný neklid. Někdy je Kohout laskavý, jindy se promění v agresivního tyrana. Takový partner - ať už Kohout muž nebo Kohout žena - potřebuje od svého protějšku maximum klidu, pokory a uznání, aby se jim společně podařilo tyto Kohoutovy nectnosti zvládat. V lásce má ale Kohout dar něžnosti, pozornosti a osobního kouzla, které dokáže projevit v intimních chvílích. Navenek se ale může tvářit jako konzervativec s nezájmem o jakékoli osobní styky.

Kohouti jsou ve společnosti těmi, kteří se pokoušejí dělat věci podle svého. Jsou citliví, společenští a rádi se seznamují s vlivnými lidmi. Kohouti rádi diskutují a lidé si jich váží kvůli jejich toleranci a poctivosti. Mezi dary Kohoutů patří serióznost a poctivost a také schopnost dotáhnout věci do kýženého konce. Kohouty často potkáme v armádě či bezpečnostních službách, dobře zvládají i trpělivou práci v zemědělství a přírodě, Kohout bývá i dobrým úředníkem. Oblast umění a tvůrčích profesí není Kohoutům blízká.

Lidé ve znamení Kohouta jsou přímí a hlasití a právě takové je musíme umět přijmout. Od upřímnosti ovšem není daleko k sobectví a egoismu, které si Kohouti neumí přiznat. Neberou ohled na své okolí a vlastně jim nezáleží, jestli někomu svým chováním ublíží. Nemají cit toto rozpoznat. Kohout má v povaze se vyvyšovat nad ostatní a je zpravidla jediný, kterému to nedělá žádné problémy. Jeho pýcha se někdy přikloní na pozitivní stranu a může tak Kohoutovi pomoci k doslova hrdinským výkonům. Když Kohout najde porozumění, může z něj být docela fajn soused či kolega. V opačném případě je lepší se Kohoutovi zdáli vyhnout.


Anežka – Výklad karet, Čtení z kávové sedliny, Čakry, Práce s energií

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz